Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Біографії / Матеріали із сайту Opinion Так думає Україна. Особистості: О.Забужко, В.Стус, М.Вовчок, М.Хвильовий, О.Кобилянська, І.Калинець

Матеріали із сайту Opinion Так думає Україна. Особистості: О.Забужко, В.Стус, М.Вовчок, М.Хвильовий, О.Кобилянська, І.Калинець

Оксана Забужко: «І тут я витягаю свій автомат Калашнікова й кажу: “Ах ви ж, курви! Вам пам’ять повідрубувало?”»

З новин: за результатами таємного голосування, пропонується відзначити Національною премією України імені Т. Г. Шевченка 2019 року авторів літературно-мистецьких творів у номінаціях «публіцистика, журналістика» Богдана Гориня та Оксану Забужко. Шевченківську премію Оксана Забужко має отримати за книжку «І знов я… (читати повністю за посиланням)

Василь Стус: «Народе мій, до тебе я ще верну…»

Народився 6 січня 1938 року – якраз тоді, коли державна репресивна машина одне за одним пускала в люд свої вогненні покотьола. Був четвертою дитиною в селянській родині, яка тоді мешкала на Вінниччині. Аби уникнути примусової колективізації, батько Семен Дем’янович прийняв…(читати повністю за посиланням)

Марко Вовчок – українська Емма Боварі

Психоаналітики радять шукати причини в дитинстві. Марко Вовчок у цьому сенсі – ідеальний приклад, хрестоматійний. Народилася 22 грудня 1833 року в родині дворян. Питання крові – складне. Мати походила з гордовитого княжого роду Радзивілів, материна баба була наполовину полькою, а…(читати повністю за посиланням)

Микола Хвильовий. Полювання на червоного вальдшнепа

Микола Фітільов народився 13 грудня 1893 року в Тростянці – тоді Харківської, нині Сумської області. Батько, Григорій Фітільов, походив із дворян, за словами сина був «в высшей степени безалаберным человеком». Учителював. У вільний од роботи час захоплювався алкоголем. Полюбляв полювати.…(читати повністю за посиланням)

Ольга Кобилянська: «Присніться мені раз, однісінький лиш раз…»

Народилася Ольга Кобилянська в містечку Гура-Гумора на Південній Буковині 27 листопада 1863 року. Можна сказати, що їй пощастило з родиною. Мати – наполовину німкеня, наполовину полька, родичка відомого німецького поета-романтика, вивчила українську мову та прийняла греко-католицьку віру з пошани та…(читати повністю за посиланням)

Ігор Калинець: «Я не написав жодного твору в дусі “павличкізму”»

Як Вам живеться, пане Ігоре? На життя не нарікаю. Як для вдівця нормально його зорганізував. За останні три роки видав твори Ірини Калинець, своєї дружини, 12 книжок, вісім томів. Ще трохи ходжу на роботу, в Міжнародний інститут освіти науки і…(читати повністю за посиланням)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *