Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Біографії / Валентин Чемерис

Валентин Чемерис

Валентин Лукич Чемерис народився 8 липня 1936 року у селі Заїчинці Полтавської області. У 1954 році закінчив дніпропетровську середню школу. Якийсь період потім працював у радгоспі «Нижньодніпровський», після нього був працівником металургійного заводу ім. Комінтерну.

Видається з 1962 року, в тому числі й іноземними мовами. В 1971 році закінчив літературний інститут ім. О.М.Горького (Москва), працював на підприємствах Придніпров’я, в редакціях обласних газет, Дніпропетровському видавництві „Промінь”.

У 1989-1993 рр. — голова Дніпропетровської організації Спілки письменників України, працював в Адміністрації Президента України головним консультантом Президента з питань літератури (1993-1994).

У 1996-2000 р.р. – секретар Національної Спілки письменників України, член її Президії і Вищої Ради. Багато років працював у редакції газети „Літературна Україна” заступником головного редактора й завідуючим відділом сатири „Вишняк”.

Творчість

Загалом у письменника вийшли в 1962-2015 р.р. історичні твори, фантастика, гумор, романи-ессе. Також видав 20 веселих збірок — гуморески, пародії, веселі повісті. Серед них: „Вибори таємного агента”, „Як стати щасливим”, „Коли спокушає диявол”, „Операція „Земфіра”, „Царська охота”, „Де хазяйнує Валя Чемерис”, ”Ярлик на князівство”,„Пригоди богині Іштар”, „Сатирик у Кремлі” та ін. За романи з історії України „Фортеця на Бористені” та „Ордер на любов” автору присуджена Міжнародна премія Українського козацтва „Лицарське перо”, 2008 рік.

У 2009 році присуджена літературна премія ім. Івана Мазепи за історичний роман про гетьмана Петра Дорошенка „Без права повернення”. В. Чемерис — автор  історичних романів: „Ольвія”, „Скандал в імператорському сімействі”, „Смерть Атея”, „Епірська відьма, або Олімпіада — цариця македонська”, „Фортеця на Бористені”, „Генерали імперії”, “Трагедія гетьмана Мазепи”; повісті: „Її звали янголом смерті”, „Я любила Шевченка”, „Кохання в Україні” ,„Життя і смерть Володимира Глібовича, князя переяславського”, „Убивство на хуторі біля Диканьки”, „Три шаблі над скарбом”, „Державна коханка”, „День Ворона” та ін.; фантастичних: „Білий король детективу”, „Приречені на щастя”, „В Сузір’ї Дракона”; оповідань, збірок і повістей: „Три секунди на вибір”, „Маруся Чурай”, „Тайна Агати Крісті”;  романів-есе: „Президент”, „Голгофа українського православ’я”,  „Веселий смуток мій”, „Бомба для Патріарха”; романів: „Сини змієногої богині” „Ордер на любов”, „Таємнича пригода на Орілі”,„Золотий саркофаг”, „Феномен Фенікса”, „Ваші пальці пахнуть ладаном …”, роман-есе, „Тузітала – вождь самоанців ”, „Пригоди богині Іштар”, „Пришельці з планети Земля”, „Марина – цариця Московська“, „Ярославна”, „Верхи на птеродактилі” повість-химерія, вона ж – фентезі, “Коник з дерев’яною ногою”, оповідання і повісті для дітей, та багато інших.

В.Чемерис — автор ряду творів для дітей.

Повість „Аравійська пустеля” вміщена в підручнику з української літератури для 5-го класу, уривок з роману „Ольвія” — в хрестоматії української літератури для 7-8-х класів, у 4-му класі вивчається оповідання „Три секунди на вибір”, також твори із збірки “Візантійський кінь”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *