Нове на сайті
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Дитяча творчість / НОВОРІЧНІ ПРИГОДИ ХЛОПЧИКА ІВАНКА (Казка) (Кайрод Даша , 5 клас, 2015р.)

НОВОРІЧНІ ПРИГОДИ ХЛОПЧИКА ІВАНКА (Казка) (Кайрод Даша , 5 клас, 2015р.)

Жив собі на світі хлопчик Іванко. Прийшла зима, випало багато снігу, всі вулиці замело великими кучугурами. Одного разу мама Іванка перед тим, як відправитися у магазин, загадала робити синові домашнє завдання та ще й допомогти у хатніх справах. Але хлопчик був непосидючим, і тільки мама вийшла з порогу, забув про все і пішов бавитися із друзями на вулицю. Повернувся він тільки надвечір, коли мама вже давно була дома. На здивування Іванка мама його не сварила, лише докірливо подивилася і пішла готувати страви до Нового року.

Іванкові дуже хотілося дізнатися, який подарунок приготував йому Дід Мороз. Мама йому казала, що подарунки можна відкрити лише у Новорічну ніч. Іванко потихеньку пішов до зали і дістав найбільшу коробку, на якій було написано «Іванкові». Обережно знявши обгортку, він дістав велику червону вантажівку і ще якусь паличку. Погравшись із машиною, Іванко радісно пішов спати, але забрав із собою невідому паличку й поклав її під подушку. Заплющив очі, засинаючи, але раптом побачив у стіні його кімнати дві двері. Іванкові стало цікаво, і він вирішив відкрити одні двері. Щось поза ним засвистіло, залящало – і хлопчик потрапив у дуже незвичайне місце: усе навкруги було яскраве, чудернацьке.

До Іванка підійшов чоловік, дуже гарно вбраний, а на голові його була мантія. Він сказав, що є королем країни, яку ніхто не може побачити. Цілісінький день король показував Іванкові своє королівство, а надвечір виголосив наказ, за яким Іванко мав залишитися у нього і розважати його величність, як блазень. Іванкові сподобалось у короля, але він одразу засумував за мамою і друзями і зовсім не хотів без них залишитися на все життя. Почувши, що хлопчик відмовляє самому королю, його величність видав наказ, за яким Іванкові загрожувала в’язниця.

У холодних мурах підземелля голосно плакав Іванко. Крізь маленьке віконце слабо падало світло. Раптом хлопчик помітив, що хтось наближається до грат. Вони тихо скрипнули – і сильні руки незнайомця допомогли Іванкові вибратися із смердючої камери. Хлопчик був геть наляканий і хотів додому. Незнайомець розповів, як можна покинути цю дивну країну. Для цього потрібно виконати завдання трьох королів.

Іванко пішов дорогою і незабаром зустрів першого короля. Ні на які благання відпустити Іванка він не погоджувався, а загадав: «Виграєш у мене в баскетбол, тоді відпущу!» Затуливши у розпачі обличчя руками, Іванко зрозумів, що одному це завдання не виконати, а коли опустив долоньки, то поруч побачив своїх друзів.

На гру з баскетболу прийшло все королівство. Але Іванко був впевнений у своїх товаришах: вони добре грали, бо відвідували спортивну секцію і тому перемогли у цій грі. Отже, перше завдання було виконане. Хлопчик хотів обійняти своїх друзів, але вони так само раптово зникли, як і з’явилися.

Пішов Іванко далі дорогою, бачить – другий король іде йому назустріч. Той загадав йому загадку: «Перед ким ми завжди знімаємо шапку?» – «Перед перукарем!» – радісно вигукнув Іванко, бо згадав завдання вправи з української мови. Ось і ця перепона була подолана.

Незабаром Іванко зустрів третього короля. Той загадав зловити йому зачарованого собаку. Тільки хлопчик зробив до нього крок, пес відбіг на десять кроків. Тоді Іванко вирішив відійти на крок – собака прибіг до нього. Іванко схопив радісного собаку і віддав його королю. Ось і третє завдання подолане! Свобода!

Раптом хтось торкнув Іванка за плече. Хлопчик розплющив очі і побачив усміхнену маму. «Вставай Новий рік святкувати, синку!» – лагідно сказала матуся.

Іванкові стало дуже соромно і за невивчені уроки, і за те, що мама не змогла розраховувати на його допомогу. Тому він обійняв її та пообіцяв, що Новому році він буде виконувати всі її завдання і гарно вчитися. А друзі у нього дійсно справжні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *