Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Без категорії / Іван Сила — український художній фільм (за повістю “Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша)

Іван Сила — український художній фільм (за повістю “Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша)

Іван Сила — український художній фільм режисера Віктора Андрієнка. Знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Фільм «Іван Сила» оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року в селі Білки Іршавського району на Закарпатті. У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму. За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон. Іван Фірцак виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною XX століття. 1937 року в самому розквіті своєї слави він повернувся на Батьківщину.

  • Режисер: Віктор Андрієнко
  • Продюсер: Володимир Філіппов
  • Сценарист: Ігор Письменний
  • Оператор-постановник: Олександр Кришталович
  • Художник-постановник: Ігор Філіппов
  • Композитор: Ігор Стецюк
  • Звукорежисер: Олег Кульчицький
  • Режисер монтажу: Віктор Маляренко
  • У головних ролях: Дмитро Халаджі, Василь Вірастюк, Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Ігор Письменний, В’ячеслав Гіндін, Іванна Сахно
  • Композитор: Стецюк Ігор Олегович

Фільм створено компанією ТОВ “”Інсайтмедиа” продюсерський центр”. Загальний бюджет стрічки становить 15 631 800 грн, 15 514 800 грн – державна фінансова підтримка. У широкий український прокат стрічка вийшла 3 жовтня 2013 року.

Іван Сила — український художній фільм

Іван Сила (Іван Фірцак) – утілення непереможного духу українського народу, його доброти і щирості’. Приклад його життя та діяльності надає широкі можливості обговорювати зі школярами різні аспекти морально-етичної проблематики: вчити їх розрізняти добро і зло, чесність і підступність; визначати, що є справжньою дружбою та любов”ю. 

“Іван Сила” — український художній фільм режисера Віктора Андрієнка, знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Стрічка розповідає про надзвичайну історію про на диво сильного, доброго і справжнього у почуттях і вчинках героя, про його дивовижних друзів і несподіваних ворогів.

Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, вихідець із Закарпаття, якого у 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети ХХ століття, а з рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. На піку своєї кар’єри у США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, – і повернувся на батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили і духу. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона й досі ніхто не може повторити.

Головну роль виконав чемпіон України з пауерліфтингу, артист американського цирку Дмитро Халаджі. Ролі у фільмі також зіграли: Василь Вірастюк, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Ольга Сумська, Богдан Бенюк, Володимир Комаров, Борис Барський

Автор книги Олександр Гаврош, переможець «Коронації слова» 2011 року (І місце в номінації «П’єси для дітей») за п’єсу «Цирк Івана Сили», говорить:

«Доля його була крутий, як гірські серпантини. На жаль, атлет, який мав титул Чемпіона Європи та Чехословаччини, якому аплодували у 64 країнах світу, в даний час виявився абсолютно забутий. Саме це й спонукало мене написати дитячу повість про одне з найсильніших українців XX століття».

Цікаво що, дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного людини в кадрі, включаючи численну масовку, були одягнені в історичні костюми, надані для картини чеської студією “Баррандов”. У фільмі немає декорацій – всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в справжньої фортеці, в теперішньому цирку.

Крім того, і всі видовищні, всі силові трюки виконані у фільмі наживо. У картині можна буде побачити справжніх сажотрусів, унікальні ретро-автомобілі та ще багато атрибутів епохи, з якою нас розділяє практично ціле століття.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *