Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Виховна робота / Загиблим за Україну – вічна пам’ять. Героям Майдану присвячується

Загиблим за Україну – вічна пам’ять. Героям Майдану присвячується

«Небе́сна Со́тня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…».

пливе кача

2016 року Український інститут національної пам’яті закликає впорядкувати меморіальні місця загибелі Героїв Небесної Сотні напередодні других роковин масових розстрілів на Майдані.

“Для “Пелюсткової ходи” ми роздамо пелюстки і обійдемо, кожен день 18, 19 і 20 лютого у нас розписаний маршрут, ті місця, де проливалася кров героїв”, – про це сказала художній керівник студентсько-викладацького об’єднання “Театр слова” Юлія Холодна під час брифінгу на тему: “Триденна пелюсткова хода вшанування Героїв Небесної Сотні”

Вона також розказала, які заходи планується проводити протягом триденної “Пелюсткової ходи”.

“О 19.00 четвер, п’ятниця і субота біля стели на Майдані Незалежності ми збираємося і починаємо з гімну України… Після цього хвилина пам’яті. Кожного дня ми називатимемо імена героїв, що загинули в цей день. Далі вільний мікрофон для всіх охочих. Важлива подія (проводитиметься в перший день ходи – ред.) – це вистава, яку ми зробили власноруч “Україна – колиска Нового Людства”… Наприкінці ми підемо ходою з пелюстками, кожний з трьох запланованих днів – місця, де проливалася кров героїв”, – додала Холодна.

Нагадаємо, що така акція вже проходила торік у ці дні. Також організатори проводять вшанування пам’яті загиблих 18 листопада – перший день виходу людей на мирний протест на Майдані Незалежності і 22 січня, в день загибелі людей.

Нагадаємо, під час Революції Гідності більш як сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної Сотні. Пам’ятний День Героїв Небесної Сотні встановлений указом Президента України. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”.

Триває проект Українського інституту національної пам’яті “Майдан: усна історія” з метою зібрати відео- і аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Серед понад 500 інтерв’ю найкрасномовніші видані книжкою “Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності”. Першоджерело – У Києві відбудеться “Пелюсткова хода” на честь Небесної Сотні.

Просимо Вашої уваги переглянути презентацію до роковин масових розстрілів на Майдані та поваги до сердечних та щирих людей, що залишили цей світ заради вашого кращого майбутнього. Миру вам!

Повна версія за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *