Нове на сайті
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Головна / Галерея / «Золоте перо» – у Аліни Кислиці! Катерина Тихомирова – лауреат Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша

«Золоте перо» – у Аліни Кислиці! Катерина Тихомирова – лауреат Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша

Рецензія на науково-дослідницьку роботу «Формування розвиненої особистості як гаранта життєвої компетентності на прикладі героїв трилогії С.Дзюби «Душа на обличчі» учениці 9 класу ліцею №32 м.Чернігова Кислиці Аліни Віталіївни

У своїй роботі Кислиця Аліна обґрунтувала актуальність обраної теми феноменом читацького інтересу до літератуної казки та браком наукових досліджень цього художнього явища в сучасному літературознавстві. Авторка поставила перед собою цілком чітке завдання встановити, у чому полягає своєрідність мистецького відтворення потоку життя у жанрі сучасної казки, скласти його просторово-часову характеристику, на основі чого встановити характерні ознаки цього підвиду фантастичної літератури саме за хронотопом, у рамках якого розгортається сюжет твору.

         Чітко визначено об’єкт, предмет дослідження, завдання, поставлено мету, встановлено методи, опрацьована джерельна база. Дана робота пов’язана із науковими темами проблеми булінгу, які розробляються Національним університетом «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.

         Робота має чітку структуру, складається зі вступу, двох розділів, висновків до кожного розділу, загальних висновків, списку літератури та додатків із матеріалами про автора.      

Робота Кислиці Аліни актуальна, змістовна, цікава. Юною дослідницею зібраний та опрацьований матеріал літературознавчих розвідок з теми. Виконана аналітична робота у ході зіставлення персонажів творів, які належать різним художнім системам, зроблені висновки.

Ця праця є переосмисленим продовженням і вираженням свого бачення проблеми зростання і становлення особистості на сьогоднішньому етапі розвитку українського суспільства. Учениця приділила належну увагу розгляду творів європейських авторів про уявних героїв у фантастичних казках, звернулась до матеріалів із дослідження природи, історії рідного краю, проаналізувала типи соціальної поведінки пересічних громадян, однокласників. Особливо вдало Аліна висвітлила актуальне питання булінгу серед школярів та його наслідки у подальшому житті особистості. Робота містить багато цитат із досліджуваних творів, які арґументують логічні висновки. Це додає позитиву роботі. Авторка не обійшла увагою теоретичні основи попередніх досліджень провідних науковців у галузі літературознавства, дитячої психології, соціології, психоаналізу. Це дало змогу учениці зробити ґрунтовні висновки.

Під час проведення дослідження учениця опрацювала ряд літературознавчих, публіцистичних та наукових джерел, коло яких мало бути ширшим. Але обсяг списку використаних джерел обумовлено специфікою обраної теми, недостатнім висвітленням у науковій літературі.

Зміст роботи повністю відповідає обраній темі й підтверджує опанування ученицею методами наукового пошуку. Дослідження має науково-практичний характер і може бути використане у подальшому вивченні. Така тематична спрямованість є надзвичайно важливою для розуміння широкого аспекту питань, які розкриває авторка.

Наукова робота Кислиці Аліни справляє враження цілісного завершеного дослідження, яке має теоретичну й практичну цінність, повністю відповідає вимогам щодо робіт такого типу й може бути представленою до захисту на конкурс МАН.

 Слапчук Василь Дмитрович , кандидат філологічних наук,

письменник, літературознавець,

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

та багатьох міжнародних нагород,

Почесний громадянин міста Луцька і Волинської області, заслужений діяч мистецтв України 

http://che.cn.ua/index.php/different/literature/item/2626-zolote-pero-u-aliny-kyslytsi
http://bilahata.net/chernihivs-ka-vchytel-ka-laureatka-premii-im-panteleymona-kulisha/
http://www.sknews.net/uchytel-ka-z-chernihova-laureatka-premii-imeni-panteleymona-kulisha/
http://speckor.net/premiyeyu-imeni-pantelejmona-kulisha-vidznacheno-vchytelku-z-chernigova/
http://speckor.net/dev-yatyklasnytsya-stala-peremozhnytseyu-konkursu-zolote-pero/
http://bilahata.net/uchenytsia-litseiu-stala-peremozhnytseiu-konkursu-zolote-pero/
http://www.sknews.net/vitaiemo-zolote-pero-u-aliny-kyslytsi/

***Увага! Можлива некоректна робота вбудованого слайдера на мобільній версії. У такому випадку просимо натиснути на назву документу під вікном слайдера, щоб перейти до документу на ресурсі Slideshare або натиснути на власника матеріалів TykhomirovaKaterina, щоб ознайомитися з усіма доступними посібниками та презентаціями.
У газеті “Чернігівщина: новини і оголошення” опубліковано про нашу переможницю Аліну Кислицю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *